Eleport umacnia się na polskim rynku

Eleport to jeden z najszybciej rozwijających się operatorów publicznych stacji ładowania w krajach bałtyckich. Estońska firma właśnie uruchomiła pierwsze stacje w Polsce, a do końca roku będzie operatorem ponad 200 ładowarek w całym kraju. Obecność Eleport w regionie wzmocni się w kolejnych latach również dzięki 13,8 milionom euro otrzymanym na rozwój infrastruktury w ramach programu „Łącząc Europę”.

Estońska firma coraz mocniej zaznacza swoją obecność w regionie Morza Bałtyckiego. Zarządza ponad 400 punktami ładowania na Litwie, Łotwie i w Estonii, a także uruchomiła już pierwsze stacje ładowania w Polsce. Obecnie w różnych regionach kraju jest już ich 100 w 16 miastach, a tylko do końca roku liczba stacji ma osiągnąć 200 i objąć 24 miasta.

Ponadto firma Eleport rozpoczęła inwestycje w ponad 700 lokalizacjach o łącznej mocy 80MW, które będą uruchamiane w kolejnych latach.

`Elektryczna rewolucja na europejskich i polskich drogach już jest faktem – jednym z jej symboli jest to, że tylko w czerwcu br. liczba sprzedanych samochodów z napędem elektrycznym przekroczyła liczbę sprzedanych diesli. Eleport chce dostarczać tej rosnącej grupie kierowców samochodów elektrycznych szybkie i zaawansowane technologicznie stacje ładowania, aby wspierać zieloną zmianę w sektorze transportu` – mówi Raul Potisepp, CEO Eleport.

Stacje obsługiwane przez Eleport charakteryzuje maksymalnie uproszczenie procesów – intuicyjna aplikacja wspiera automatyzację działania, rozliczeń oraz usuwanie potencjalnych problemów, docelowo ma sprawić, że ładowanie pojazdów będzie tak intuicyjne, jak ładowanie telefonu komórkowego. Firma w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem aplikacji i jej udoskonaleniem, traktując ją jako jeden z kluczowych elementów oferowanych usług.

13,8 miliona euro na ultraszybkie stacje ładowania

Eleport coraz mocniej zaznacza swoją obecność w Polsce i krajach bałtyckich. Estońska firma właśnie otrzymała dofinansowanie w wysokości 13,8 mln euro na rozwój infrastruktury ładowania z programu „Łącząc Europę” (CEF – Connecting Europe Facility). Pozwoli to na zainstalowanie kolejnych 138 stacji ultraszybkiego ładowania wzdłuż transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii.

`W ramach projektu zainstalujemy łącznie 138 nowych stacji ładowania: 90 w Polsce, 20 na Litwie, 15 na Łotwie i 13 w Estonii. Będą to urządzenia do ultraszybkiego ładowania o mocy 150 kW, a każda stacja będzie miała cztery przyłącza, co pozwoli dodać do naszej sieci łącznie 552 nowe punkty ładowania` – mówi Raul Potisepp, CEO Eleport.

Kierunek – lider w regionie CEE

Tylko do tej pory estońska firma zainwestowała ponad 100 milionów euro, a w kolejnych latach przymierza się do wejścia na kolejne rynki, w tym czeski, słowacki, węgierski, rumuński i chorwacki.

`Widzimy ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne i ultraszybkie stacje ładowania w całym regionie CEE. Chcemy nie tylko umożliwiać ładowanie zielonej energii do dynamicznie wzrastającej liczby zeroemisyjnych samochodów, ale także przyczynić się do wypełnienia infrastrukturalnej luki w tej części Europy` – dodaje Raul Potisepp.

Plany Eleportu są ambitne – firma chce stać się operatorem największej sieci ładowania pojazdów elektrycznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z ponad 100 000 punktów ładowania do 2030 roku.

Nasze najnowsze wiadomości

6 sierpnia, 2024

Eleport przejmuje TurboVolt i przyspiesza ekspansję na Chorwację i Słowenię

1 sierpnia, 2024

Nowy promocyjny cennik i zmiana w opłatach za parkowanie

29 maja, 2024

Podpisanie strategicznej umowy pomiędzy Carrefour i Eleport

Posiadasz pojazd elektryczny?

Jeśli tak, to warto zarejestrować się i pobrać aplikację Eleport, aby być na bierząco i czerpać korzysci z najnowszych promocji, nowo otwartych lokalizacji, obsługi klienta 24/7, szybkiego ładowania i wiele, wiele innych.